Bio-Enerji İngilizce bir kelime.Türkçesi “yaşama dönük sağlık ve canlılık akımı”dır.

   Kozmik bir enerjidir. Bilimsel bir konudur.

    Bio-enerji, yani bu yaşam akımı, hiç kesilmeden devamlı olarak enerjik bir döngü  halinde akmaktadır. Kainatın ve onun içinde yer alan tüm unsurların hayat hareketlerine devam etmesi buna bağlıdır. 

       Bio-Enerji  uygulaması bütün kapalı ve tıkalı damarları açmayı sağlayan ve çaresi bulunamayan rahatsızlıkları bile iyileştiren içsel enerjidir. Bio-Enerji insan vücudunda bulunan tüm hücreleri canlandırarak daha aktif bir duruma gelmesi için yapılan bir uygulama olmakla beraber insanı ruhsal ve fiziksel olarak güçlendirmektedir. İmmunal (bağışıklık) sistemini artırmaktadır.

  Bio-enerji  uygulaması ile rahatsızlıklar giderilebilir. Üstelik oluşabilecek rahatsızlıklardan korunma da sağlanabilmektedir Bu benzersiz ve modern bio-enerji tekniği, vücudunuzu olumlu bir biçimde etkileyerek vücudunuzun psikolojik yeteneklerini ve fiziki fonksiyonel düzeyini geliştirecek, yaşam akımını güçlendirecektir.

 Bio-enerji uygulaması kökleşen psikolojik ve ruhsal beceri sistemlerini düzenleyecek, ayrıca sağlık sorunlarınıza neden olan enerji tıkanmalarınızı çözecektir.

   Daha sağlıklı, daha huzurlu ve dengeli bir hayat için bio-enerjinin önemi büyüktür.