1979 Tekirdağ doğumlu olan Bilge Öztekin 2009 yılında kendi içindeki potansiyeli keşfeden özel biriyle tanışır. Pozitif enerji ve bilinçaltını keşfetme yolculuğu kendisinin keşfedilmesiyle başlar. Bu yolculukta ' Kendisine rehberlik etmeyen kimseye rehberlik edemez" mottosuyla hareket ederek ilk önce kendine koçluk üzerine bire bir eğitim alır. Aldığı özel eğitimler önce kendisine şifa olur.

    Bilge Öztekin, çalışmalar yaptıkça kendi içindeki enerji potansiyelini fark ettikçe tek bir eğitimle kendisini sınırlandırmaması gerektiğini düşünür. Gerek aldığı eğitimlerle gerekse de yaptığı bilimsel araştırmalarla birçok ekolden faydalanır. Aldığı eğitimler ağırlıklı olarak NLP ve pozitif enerji üzerinedir
   

2009 yılında kendine koçluk çalışmasıyla başlayan eğitimin ardından Kişisel Gelişim’de NLP’ nin babası olarak nitelendirilen Oğuz Saygın’dan Profesyonel Koçluk Eğitimi alarak yaşam yolunu gerçekleştirmeye başladı. İstanbul Yeditepe Üniversitesi’nde  Profesyonel Yaşam Koçluğu Eğitimleri, (A.C Uluslararası Koçluk Eğitimi)  Nlp Eğitimleri almıştır.Sürekli araştıran, okuyan ve kendini geliştiren Öztekin, aynı zamanda The Society Of NLP lisansına sahiptir.  Richard Bandler in kurucusu olduğu The Society of Nlp Eğitimi lisansı ile Nlp Uzmanlık yolculuğuna devam etmektedir. Türkiyede ve Dünyada onaylanan Pozitif Alfa Bioenerji ekolünü kuran Kenan BOYRAZ dan Alfa Bioenerji eğitimleri alarak Bilinçaltı çalışmalarına katkıda bulunmuştur. 
     
     Usui Reiki ve Kundalini Reiki Master Eğitici olan  Bilge Öztekin Thetahealing Ekolünün kurucusu Vianna Stibal dan Thetahealing Eğitmenlik Eğitimleri alan EFT , NLP EFT de uzmanlaşmıştır. 4 üncü seviye Kozmorenerjist olarak beynin, enerjetik sistemlerin ve bilinçaltının mucizevi dünyasında ilerlemeye devam ediyor.


   Kendi özgün çalışmalarının bulunduğu bilinçaltı teknikleriyle olumlu düşünce ve davranışlarda devamlılıklar oluşturulmasına ve istenilen davranışları devam ettirme tekniklerini oluşturdu. Uyguladığı yöntemlerin yanında kendine özgü teknikleri de harmanlayarak gerçekleştirdiğini vurgulayan Öztekin, hurafelerden uzak, akılcılığın ve bilginin somut haliyle insanlara umut olmanın ve paylaşmanın evrendeki en büyük enerji kaynağı olduğuna inanıyor.
   

    Yaptığı çalışmalarla insanlara hayat yolculuğunda ışık tutan Öztekin, uygulamaları ile  insanların hayatını olumlu yönde etkilemenin mutluluğunu yaşamanın ileri nesillere bu mutluluğu hediye etmenin büyük bir keyif olduğunu vurguluyor.